O Nas

Spółdzielnia Mieszkaniowa „AGROMET” istnieje od 1987 roku we Wrocławiu. Powstała przy ówczesnej Fabryce Maszyn Rolniczych „ARCHIMEDES”, która wspierała inicjatywy pracowników w zakresie mieszkalnictwa na swoim.

Po 26 latach systematycznego inwestowania obecnie Spółdzielnia administruje 774 mieszkaniami w 14 budynkach wielorodzinnych usytuowanych w najpiękniejszej dzielnicy Wrocławia tj. na Krzykach. Posiadamy 200 garaży jednostanowiskowych tzw. boksów, 163 stanowisk  garażowych w garażach wielostanowiskowych, 210 miejsca parkingowe na gruncie, użytkowane w ramach części wspólnych. 38 lokali usługowych w tym 11 jest własnością Spółdzielni. Częściowo są to zasoby ogrodzone i monitorowane.

Jako pierwsi we Wrocławiu zastosowaliśmy liczniki poboru ciepła oraz wprowadziliśmy podwyższony standard wykańczania części wspólnych w szczególności klatek schodowych stosując okładziny ceramiczne zamiast lamperii a na balkonach zamiast lastryka płytki gresowe. W zasobach naszych nie ma już mieszkań na prawach lokatorskich. Wszyscy właściciele posiadają spółdzielcze własnościowe prawo do lokali mieszkalnych i niemieszkalnych lub ustanowioną odrębną własność. Wszystkie grunty są wykupione na własność.